Porady

Haki holownicze

Hak holowniczy w prawidłowym miejscu

Pomoc drogowa Żywiec korzystając z wieloletniego doświadczenia radzi że jedną z bardzo ważnych rzeczy przy korzystaniu z pomocy drogowej jest posiadanie haka holowniczego. Popularnie tak zwana ,,wkrętka”. Dlaczego posiadanie haka holowniczego jest tak ważne?

– Pozwala w bezpieczny sposób zamocować linę wciągarki którą na wyposażeniu ma laweta Żywiec,

– Przyspiesza proces ładowania samochodu na lawetę,

– Chroni samochód przed uszkodzeniami przy wciąganiu. Głównie chroni zderzak ponieważ przy mocowaniu linki w inny sposób, np. za wahacz, narażamy się na uszkodzenie elementów karoserii

Gdzie mocujemy ,, wkrętkę”?

Miejsce mocowania haka – zaślepka

W większości samochodów z przodu w zderzaku jest zaślepka ( należy użyć śrubokręta płaskiego aby ją zdemontować, a następnie wkręcić hak holowniczy). Fachowo zawsze również pomoże Ci pracownik firmy Pomoc drogowa Żywiec

Gdzie znaleźć hak holowniczy?

Hak holowniczy

Przeważnie haki schowane są w bagażniku w okolicach miejsca na koło zapasowe (w naszej ofercie również wymiana opon Żywiec), jednakże poprzedni właściciel mógł schować go wszędzie. Pomoc drogowa Żywiec zaleca aby zlokalizować go przed rozpoczęciem jazdy.


W trakcie awarii (polecamy nasz Auto Serwis Żywiec) albo wypadku drogowego dobrze jest abyśmy wiedzieli czy go mamy, a jeśli tak to w którym miejscu się znajduje, ponieważ w przypływie emocji szukanie może być utrudnione. Jeśli nie posiadasz haka holowniczego to najlepszym rozwiązaniem jest jego zakup. Na popularnym serwisie aukcyjnym można nabyć haki do większości modeli samochodów w cenie między 30 a 50zł . Nie jest to duży wydatek, ale jest to bardzo ważny sprzęt w wypadku awarii samochodu i transportu pomocą drogową. Producenci samochodów niestety nie zadbali o to aby haki były uniwersalne, więc ciężko go od kogoś pożyczyć na drodze jeżeli nie dysponuje tym samym modelem samochodu.


W razie problemu na drodze oczywiście Laweta Bielsko oferuje swoje usługi niezależnie od tego czy awaria zdarzyła się w takich miejscowościach jak Bielsko Biała, Zwardoń, Szczyrk czy Sucha Beskidzka. W razie problemu z oponami wulkanizacja Żywiec naprawi precyzyjnie oponę tak żebyś nie musiał się obawiać o swoje bezpieczeństwo.