Auto serwis Żywiec – Na co zwracać uwagę wybierając dobry serwis?

Okresowa wizyta w salonie samochodowym a może raczej naprawa samochodów? Niezależnie od tego, jakiej usługi potrzebujesz, powinieneś wybrać auto serwis Żywiec, który zadba o Twój samochód jak o swój własny. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mechanika?

serwis samochodowy Żywiec

Opinie o warsztacie – mechanik Żywiec

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieście i poszukujesz serwisu w dobrze znanej Ci okolicy, najlepiej będzie, jeśli zapytasz rodzinę czy znajomych o najlepszy i polecany przez nich warsztat, z którego mieli okazję korzystać. Jeżeli natomiast potrzebujesz naprawy na już i znajdujesz się w dużym czy nieznanym Ci dotychczas mieście, zawsze możesz zwrócić się z zapytaniem do wyszukiwarki Google, w której znajdziesz opinie na temat miejsc oraz spis świadczonych przez nie usług. Nierzadko na stronach internetowych można także znaleźć cennik. Wpisz np. „wulkanizacja Żywiec” i sprawdź, które miejsce cieszy się największym zaufaniem klientów.

Oszacowanie kosztów naprawy

Jeżeli na stronie internetowej nie znalazłeś cennika, nie musisz od razu jechać do warsztatu. Jeśli wybrałeś dobrego fachowca – zadzwoń – nie będzie miał on problemu z oszacowaniem, ile mniej więcej będzie kosztować naprawa.

Stosunek do klienta

Bardzo ważny jest odpowiedni stosunek mechanika do klienta. Jeżeli nie znasz się na samochodach i ich naprawie, nie bój się zapytać. Jeżeli trafiłeś na specjalistę, nie będzie miał żadnych problemów z tym, aby wyjaśnić Ci na czym polega usterka i opisać, co powinno zostać zrobione krok po kroku, aby samochód jeździł w pełni bezpiecznie. Mechanik powinien także zapytać o przeszłość pojazdu, jego rocznik czy poprzednie naprawy.

Stan warsztatu

Przed oddaniem samochodu w ręce mechanika powinieneś szczegółowo przyjrzeć się temu jak wygląda warsztat i w jaki sposób mechanik dokonuje napraw. Nie chodzi tutaj oczywiście o przysłowiowe patrzenie na ręce, jednak powinieneś zobaczyć, czy miejsca pracy są odpowiednio i w pełni bezpiecznie przygotowane. Nie bój się poprosić o oprowadzenie po warsztacie. Dzięki temu będziesz miał szansę zobaczyć naocznie, czy jest to miejsce godne zaufania.

Oczywistym jest, że u mechanika nigdy nie będzie tak czysto jak w restauracji, jednak powinieneś zwrócić uwagę także na odpowiednie ułożenie narzędzi, zabezpieczanie tapicerek folią podczas napraw, strój mechaników do pracy czy to jak obchodzą się z aktualnie reperowanymi pojazdami.

Protokół zdania samochodu

Każdy dobry mechanik powinien spisać protokół zdania samochodu do warsztatu. To w nim zostanie opisany stan auta w momencie, w którym zostawiasz go w serwisie. Warto zapytać o to, czy w danym miejscu jest to wykonywane. W protokole powinien znaleźć się zapis dotyczący stanu paliwa, aktualnego przebiegu, zawartości samochodu oraz usterek, które występują. Wpisuje się do niego także planowany termin odbioru auta oraz orientacyjna cena za wszystkie usługi. Dzięki protokołowi unikniesz nieprzyjemnych sytuacji czy sporów – w końcu będziesz miał wszystko udokumentowane.

Pamiętaj jednak o tym, że nawet bardzo szczegółowe pierwsze oględziny samochodu mogą nie wykazać drobnych usterek, które pojawią się podczas naprawy. Dobry warsztat powinien każdorazowo zadzwonić do Ciebie z informacją o ich wystąpieniu, uzyskać zgodę na ich usunięcie oraz poinformować o dodatkowych kosztach, które będą się z nim wiązać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *