Laweta Szczyrk – Na co zwracać uwagę wybierając pomoc drogową?

Skorzystanie z pomocy drogowej – niezależnie od pory dnia czy roku – czasem jest nieuniknione. Wybierasz się w podróż, a samochód nie chce zapalić? A może po prostu zatrzymał się na środku drogi, a Ty zupełnie nie wiesz co się dzieje? W takich sytuacjach nieuniknione bywa holowanie samochodów. Być może Twój pojazd będzie potrzebował jedynie tego, aby wykonać w nim drobne naprawy – niemniej, zawsze warto jest mieć namiar na dobrego mechanika. Szczyrk, Katowice, stolica? To nieistotne. Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się czym powinna charakteryzować się dobra pomoc drogowa w Szczryku jak i każdej innej miejscowości.

Szczyrk laweta

Usługi pomocy drogowej – cennik

Jeśli chodzi o holowanie pojazdów, cennik w żadnym wypadku nie jest najważniejszym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę. Oczywiście, w żadnej sytuacji nie warto przepłacać, jednak dobra pomoc drogowa najczęściej wcale nie oznacza tej najtańszej.

Cena za holowanie w dużej mierze może być uzależniona od odległości. Postaraj się więc szukać usług lawety w Twojej okolicy. Jeśli jej nie znasz, z pomocą przyjdzie Ci internetowa wyszukiwarka, w której od razu będziesz mógł sprawdzić opinie na temat danego warsztatu. Na cenę zalicza się holowanie, dojazd, załadunek oraz rozładunek samochodu. Niestety, będzie ona wyższa w nocy czy w dni wolne od pracy.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej pomocy drogowej, poproś o szacunkową wycenę. Po przyjeździe firmy zaś sprawdź w GPS, czy wybrana przez nią trasa powrotna faktycznie jest najkrótsza.

holowanie szczyrk

Na co zwrócić uwagę podczas holowania?

Jeśli laweta już przyjechała, nie bój się formułować konkretnych pytań. Zadbaj także o to, aby samochód został poprawnie umieszczony na pojeździe i właściwie zabezpieczony – sprawdź czy pasy transportowe są dobrze zamocowane. W drodze powrotnej możesz jechać z kierowcą w kabinie lawety. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie trasa została wdrożona a kilometry sztucznie się nie mnożą.

Jeśli posiadasz wykupioną polisę assistance, sprawdź co dokładnie obejmuje – może okazać się, że holowanie będzie dla Ciebie darmowe nawet poza granicami kraju.

Holowanie samochodu – gdzie w Szczyrku?

Niekiedy holowanie samochodu jest możliwe za pomocą linki – oczywiście, jeśli trafisz na odpowiednio wyposażonego i życzliwego innego kierowcę. Wówczas musisz pamiętać o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, które dotyczą kierowania pojazdem holującym lub holowanym (w zależności od tego, na której pozycji się znajdujesz).

Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, czy nie posiadasz haka lub linki – najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług doświadczonej firmy, która cieszy się zaufaniem klientów, licznymi dobrymi opiniami, wieloma skutecznymi realizacjami każdego dnia oraz odpowiednimi licencjami i ubezpieczeniem. Pamiętaj, aby nie podejmować decyzji o wyborze lawety pochopnie – w stresującej sytuacji, jaką jest nagła awaria pojazdu, łatwo jest zdecydować źle. Dlatego zalecamy: daj sobie chwilę na ochłonięcie i research a dopiero potem wykonaj telefon i umów się na usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *