Pomoc Drogowa Bielsko Biała – Jaką lawetę najczęściej zauważysz u holownika?

Holowanie samochodów jest jedną z usług, którą najczęściej zamawiają kierowcy. Dzieje się tak nie tylko w przypadku kolizji, ale również w przypadkach, kiedy auto ulegnie poważnej awarii. Skorzystanie z pomocy drogowej jest jedynym rozwiązaniem na przykład wówczas, kiedy w samochodzie zepsuje się układ kierowniczy. Zanim jednak wykonasz telefon i zamówisz całodobową pomoc drogową, powinieneś dobrze zastanowić się z usług której z nich najlepiej będzie skorzystać. Jaka pomoc drogowa Bielsko Biała jest najlepsza?

Pomoc drogowa Bielsko biała – jaką wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru pomocy drogowej będzie określenie jakiej lawety potrzebujesz. Warto wiedzieć o tym, że nie każda pomoc drogowa Bielsko Biała posiada taką, która będzie mogła w pełni bezpiecznie przetransportować Twój pojazd. Zupełnie inna auto laweta będzie konieczna do przewozu samochodów dostawczych, a inna dla samochodów osobowych. Zamawiając pomoc drogową, powinieneś zawsze podać typ oraz przybliżoną wagę Twojego auta- czasem może okazać się, że dana pomoc drogowa nie jest w stanie zrealizować usługi a Ty będziesz musiał poszukać innej.

Pomoc drogowa Bielsko Biała a auto laweta – na co zwrócić uwagę?

Jeśli dodzwoniłeś się już do wybranej pomocy drogowej i oczekujesz na jej przyjazd, koniecznie sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas holowania. Nawet, jeżeli wydaje Ci się, że wezwałeś pomoc drogową o najlepszych opiniach i profesjonalnej stronie internetowej a dodatkowo przystępnym cenniku, dobrze jest zawsze obserwować proces wciągania samochodu na holownik. Jeszcze wcześniej zaś powinieneś spróbować ocenić wizualnie jego stan.

Jeśli już na pierwszy rzut oka masz wrażenie, że laweta nie jest stabilna a jej wygląd jest daleki od akceptowalnego, pamiętaj, iż zawsze możesz zrezygnować z usługi. W takim przypadku będziesz musiał jedynie zazwyczaj pokryć koszty dojazdu na miejsce zdarzenia. Kolejną rzeczą wartą obserwacji jest proces wciągania Twojego samochodu na auto pomocy drogowej. Jeśli fachowiec obchodzi się z nim nieprofesjonalnie i bez większego szacunku, zwróć mu na to uwagę. Tak samo zresztą w przypadku, w którym masz wrażenie, że auto nie zostało odpowiednio zabezpieczone.

Jeżeli pomoc drogowa odpowiednio „zapakowała” auto na lawetę, pora na uzgodnienie najlepszej drogi dojazdu do warsztatu. Pamiętaj, im będzie ona krótsza- tym mniej zapłacisz. Zwróć więc uwagę na to, jaką trasą się poruszacie. Fachowiec powinien zapytać Cię o to, jaką drogą chcesz pojechać i uszanować Twoje zdanie. Jeśli jest inaczej- odmów. Kilometrówka jest rzeczą, na którą nieuczciwa pomoc drogowa najczęściej próbuje naciągnąć klientów.

Pamiętaj o tym, iż za usługi, które pomoc drogowa Bielsko Biała świadczy w weekendy, dni wolne od pracy lub w nocy, zapłacisz więcej. Niestety, zazwyczaj jest to kwota wyższa o 50 a nawet 100% większa, niż w dni robocze o normalnej porze. W przypadku awarii lub kolizji niestety jednak nie ma innego rozwiązania jak skorzystanie z usług dobrej pomocy drogowej, na której zdecydowanie nigdy nie warto oszczędzać.

skup złomu legnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *