Holowanie auta – ceny obecnie panujące na rynku

Awaria samochodu może się zdarzyć każdemu kierowcy – niezależnie od jego doświadczenia za kółkiem czy długości trasy, w którą się wybiera. Auto, jak każda maszyna, czasem się psuje – a nie każdą usterkę jesteś w stanie usunąć samodzielnie. W niektórych sytuacjach jedynym wyjściem jest pomoc drogowa oraz holowanie samochodu prosto do warsztatu. Ile obecnie musisz zapłacić za usługę holowania samochodu? Od czego uzależniona jest cena holowania? Na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim zlecisz komuś holować samochód?

Masa pojazdu holowanego, wybór pojazdu holującego - od czego zależy cena?

Holowanie samochodu? Sprawdź, co zawiera Twoja polisa

Zanim zdecydujesz się na znalezienie fachowca z okolicy przez Internet… sprawdź, co obejmuje Twoje ubezpieczenie. Może się okazać, iż w ramach posiadanego assistance drogowego możesz skorzystać z usług pomocy drogowej, które są… całkowicie darmowe. W wielu przypadkach okazuje się, że holowanie pojazdów jest wpisane w wykupione dla samochodu ubezpieczenie. Znaczna część towarzystw ubezpieczeniowych oferując wykup obowiązkowej polisy, dodaje usługę holowania w razie awarii gratis. Sprawdź jednak dokładnie – niektóre assistance obejmuje jedynie uszkodzenie samochodu podczas wypadku. Jak najprościej to sprawdzić? Zadzwoń do ubezpieczyciela, aby się upewnić, czy musisz zapłacić za przejazd swojego auta holowanego z własnej kieszeni.

pojazd holowany

Pomoc na drodze – gdzie szukać?

Jeśli wiesz już, że nie posiadasz assistance za darmo, pozostaje Ci skorzystać z usług firmy, która oferuje usługi tego rodzaju. Jak zrobić to najszybciej i najprościej? Skontaktuj się z pracownikiem PZU, który udzieli Ci informacji na ten temat. Opcjonalnie możesz także pokusić się o zrobienie własnego researchu i znalezienie warsztatu, który oferuje holowanie, na własną rękę. Na szczęście wiele firm oferuje usługi tego rodzaju. Jaki jest koszt holowania?

Co się zepsuło w pojeździe holowanym?

Niektóre usterki mechanicy są w stanie naprawić na miejscu zdarzenia. Jeśli więc nie sądzisz, że Twoje auto uległo poważnej awarii, podczas rozmowy telefonicznej z warsztatem, możesz nadmienić, co Twoim zdaniem mogło się zepsuć oraz opisać, co dokładnie stało się z samochodem. Oczywiście wszystko zweryfikują fachowcy, kiedy już dotrą na miejsce. Może się jednak okazać, iż odholowanie wcale nie będzie potrzebne a samochód uda się uruchomić po naprawieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *