Jak zorganizować autoholowanie po wypadku samochodowym?

Wielu z nas dzisiaj nie wyobraża sobie codziennego życia bez samochodu. Dzięki posiadaniu auta jesteśmy w stanie dojechać praktycznie wszędzie, tym samym zaoszczędzając mnóstwo czasu. Niestety, każdy pojazd czasem psuje się w najmniej oczekiwanym momencie i nie pozostaje nam nic innego, jak zadzwonić po lawetę – szczególnie, jeżeli sami nie mamy możliwości dojechać do warsztatu, bo usterka zaskoczyła nas zupełnie niespodziewanie. Na szczęście, pomoc drogowa pracuje dzisiaj w wielu przypadkach przez całą dobę. Niezależnie od pory możemy więc zamówić autoholowanie i nie martwić się o to, że utknęliśmy na samym środku drogi. Jak zorganizować holowanie i jakie kroki podjąć przed zatelefonowaniem do warsztatu?

holowanie samochodu

Autoholowanie samochodów – od czego zacząć?

Jeśli nie miałeś ostatnio czasu, aby udać się do warsztatu i sprawdzić, czy aby na pewno wszystko działa odpowiednio, niestety pojawienie się usterki pojazdu może być nie uniknione. Zdarza się, że samochód po prostu stanie na środku drogi i z niewiadomej przyczyny nie chce dalej jechać. Nie pozostaje Ci wówczas nic innego, jak telefon do pomocy drogowej. Nie bądź jednak w gorącej wodzie kąpany, bowiem w tym przypadku pośpiech może być złym doradcą. Choć autoholowanie pojazdów jest usługą świadczoną w niemalże każdym warsztacie samochodowym, nie z każdego z nich warto skorzystać. Pierwsza lepsza pomoc drogowa, wybrana w stresowej sytuacji może zupełnie nie spełnić Twoich oczekiwań. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnych fachowców… weź kilka głębokich oddechów.

autoholowanie

Pomoc drogowa – autoholowanie – jak wybrać?

Jeśli usterka samochodu zaskoczyła Cię na dobrze znanym Ci terenie, pewnie nie wahasz się do jakiej pomocy drogowej zadzwonić. Co jednak, jeżeli utkniesz na nowej trasie, wzdłuż której nie znasz kompletnie nikogo? W tym przypadku pomocny może się okazać przede wszystkim dobry research w sieci. Frazy ’pomoc drogowa’ czy ’autoholowanie samochodów’, oczywiście z dodaniem konkretnego miasta, wpisane w internetową wyszukiwarkę, z pewnością pokażą mnóstwo wyników. Na który jednak się zdecydować? Z pewnością nie powinieneś podejmować tej decyzji pochopnie i zdecydować się na skorzystanie z pierwszego lepszego wyniku wyszukiwania. Mechanika samochodów jest skomplikowana, w związku z czym – oddając swoje auto w czyjeś ręce, warto być pewnym, że zadbają o Twoje auto jak o swoje własne.

Pomoc drogowa i autoholowanie – o co zapytać?

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć zanim zdecydujesz się na autoholowanie powinno być sprawdzenie oferty warsztatu na stronie internetowej oraz zapoznanie się z opiniami (zarówno na stronie, jak i w Google, gdzie większość firm ma swoją wizytówkę, do której każdy użytkownik może dodać komentarz z oceną usług). Opcjonalnie możesz także zapytać o autoholowanie świadczone przez wybrany warsztat na lokalnej grupie na portalu społecznościowym. Jeśli podejmiesz decyzję, co do tego, u kogo chcesz zamówić autoholowanie, pozostaje Ci już tylko wykonać telefon do firmy. Poproś o wstępną wycenę usługi, zapytaj o możliwe przyczyny usterki oraz upewnij się, że czas realizacji zleconej usługi nie będzie długi – nie chcesz w końcu utknąć na drodze na kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *