Niezawodna pomoc drogowa w Bielsku Białej. Jaką lawetę wybrać?

Choć podróżowanie samochodem jest szybkie, łatwe i przyjemne, czasami zdarzają się problematyczne sytuacje, w których nie można obejść się bez pomocy drogowej. Na całe szczęście, dla wszystkich miłośników pojazdów czterokołowych, w każdym zakątku polski można znaleźć wiele firm, które oferują całodobowe usługi w przypadku awarii auta. Holowanie, transport, kiedy spotka Cię stłuczka a także wszelkie problemy techniczne, jeśli chodzi o sprzęt samochodowy (na przykład awaryjne odpalanie auta) -to między innymi oferują przedsiębiorstwa pomocy drogowej. Pytanie brzmi jednak: Bielsko-Biała – kto dojedzie do klienta, szybko odholuje samochód i świadczy usługi na najwyższym poziomie?

holowanie bielsko biała

Pomoc drogowa 24h – gdzie szukać, kiedy spotka Cię awaria?

Spotkała Cię kolizja? A może auto nagle stanęło w miejscu i nie chce ruszyć, chociaż wszystkie parametry wydają się być w porządku? W niektórych przypadkach pomóc może jedynie laweta. Bądź jednak ostrożny – w sytuacji, w której nagle potrzebujesz pomocy, ponieważ na przykład Twój pojazd blokuje ruch uliczny, może się okazać, że nieuczciwi przedsiębiorcy będą usiłowali z Ciebie zedrzeć skórę. Dlatego, zanim wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „autolaweta 24/7” i zdecydujesz się na skorzystanie z pierwszej zobaczonej oferty, zrób krótki research. Pomoc drogowa – choć zawsze jest usługą last minute – nie kosztuje krocie. Zanim podejmiesz decyzję co do wyboru usług danego przedsiębiorstwa, zapoznaj się z opiniami klientów, którzy mieli okazję z nich korzystać. Pomocne mogą okazać się opinie Google, przyjrzenie się stronie internetowej firmy holowniczej czy szybkie zapytanie na lokalnej facebookowej grupie.

laweta bielsko biała

Pomoc drogowa – ile kosztuje?

Cennik usług firmy, której profilem jest pomoc drogowa może być różny w zależności od regionu Polski. Musisz także liczyć się z tym, że zamawiając lawetę w niedzielę, Święta czy w godzinach nocnych, zapłacisz mniej więcej dwukrotność normalnej stawki. Różnice w cenach mogą wynikać także z tego, jak duże masz auto. Czym więcej właściciel lawety włoży wysiłku w umieszczenie na niej samochodu, tym więcej skasuje.

Ceny za odholowanie samochodów zaczynają się zazwyczaj od 100 złotych. Mówimy tutaj oczywiście o transporcie w obrębie miasta średniej wielkości. Jeśli miałeś to nieszczęście, że Twoje auto zatrzymało się poza miastem, przedsiębiorstwo doliczy sobie określoną przez siebie kwotę za każdy kilometr dojazdu do Ciebie oraz holowania.

pomoc drogowa bielsko biała

Pomoc drogowa – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Decydując się na skorzystanie z usługi holowania nie tylko nie możesz dać się naciągnąć na zbyt wysoką kwotę, ale i… skusić się na zbyt niską. Niektóre z internetowych ogłoszeń mogą kusić Cię dopiskami w rodzaju „najtaniej” czy „szybko i tanio”. Nie oznacza to w żadnym razie szybkiego dojazdu do Ciebie czy pewności, że Twój samochód będzie odpowiednio zaopiekowany podczas wciągania na holownik – no chyba, że poświadczają to liczne pozytywne opinie. Pamiętaj, jeśli spotka Cię awaryjna sytuacja na drodze – nie panikuj, tylko na spokojnie rozważ sytuację i przejrzyj oferty firm, świadczących pomoc drogową. Chłodny research w takiej sytuacji zdecydowanie Ci się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *